Co je solární teplovzdušný kolektor?

 

pohoda vínečkoTeplovzdušný solární kolektor je zařízení sloužící k výměně vzduchu, vysušování a alternativnímu přitápění. Využití najde v obytných prostorách, víkendových objektech, výrobních a skladovacích halách, garážích, dílnách, kancelářích atd. Přínosem je především celoroční bezplatné využití sluneční energie.

 

Kolektor vhání venkovní ohřátý přefiltrovaný vzduch do objektu. Tím vytlačuje vnitřní vlhký vzduch pryč. Slouží především k výměně vzduchu, vytlačování negativních látek (radonu, CO2, …) snižování vlivu syndromu nedravých budov a alternativní formě temperování a nahřívání vnitřních konstrukcí s akumulační povahou.

 

Výkon kolektoru o velikosti 1 m2 při optimálním osvitu je 300 kW tepelné energie za rok. Energie ze slunce je zdarma. Vzhledem k investici (pořízení kolektoru + životnost 30 let, údržba)se jedná v přepočtu o náklad asi 500 Kč ročně. Za 500 Kč dnes nepořídíme ani průměrný nákup. Z tohoto pohledu se větrací kolektor s přidanou hodnotou tepelného zisku rozhodně vyplatí.

 2020-03-18_200736

Teplovzdušný solární panel (kolektor) je každopádně přínosem pro každou nemovitost.

Můžete si vybrat z naší nabídky ZDE.

 

 

 

Teplovzdušný solární kolektor – využití:

 

► bezplatná sluneční energie po celý rok ► tichý chod ventilátoru
► podpora vytápění ► nulové provozní náklady (bez elektrické přípojky)

 

V případě možných otázek je nejsnazší obrátit se na odborníka v daném oboru nebo si blíže prostudovat zde uvedené informace.


Nejčastější otázky a odpovědi k solárním teplovzdušným panelům si dále můžete přečíst ZDE.

 

Přesun popisu kategorie nahoru

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení