Externí bezdrátový senzor CO2 M-WRG-II FSC

Kód: 97
Neohodnoceno
Značka: Meltem
6 953 Kč –3 %
Externí bezdrátový senzor CO2
6 953 Kč –3 % 6 685 Kč 5 524,79 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
28.2.2024

Externí bezdrátový senzor CO2 pro větrací jednotky Meltem WRG II a WRG od roku výroby 2020 s 5 větracími stupni, včetně regulace CO2 a časově omezeného intenzivního větrání. Nutnost přípojky 230 V. Materiál: ABS, barva: bílá, podobná RAL 9010

Detailní informace

Detailní popis produktu

Externí bezdrátový senzor CO2 pro rekuperační jednotky Meltem

Výhodou externího senzoru je zajištění automatického provozu větrací jednotky Meltem v závistosti na koncentraci CO2 ve Vámi zvolené místnosti jako např. obývací pokoj, ložnice, dětský pokoj a podobně.

Naměřené hodnoty z čidla se přenášejí do větrací jednotky. Tím je automaticky bez potřeby lidského faktoru regulován její výkon. 

Bezdrátový senzor CO2 slouží současně jako dálkový ovladač větrací jednotky (série M-WRG-II a M-WRG od roku výroby 2020).

Pomocí obslužného tlačítka může být aktivováno pět různých větracích stupňů/programů. Pokud ve větracích programech „regulace podle CO2“, resp. „automatický provoz“, překročí koncentrace CO2 mezní hodnotu 800 ppm (tovární nastavení), je stupeň větrání plynule zvýšen až na maximálně 60 m3 za hodinu, než koncentrace CO2 znovu klesne pod 800 ppm.

Výhodné je ovládání větrací jednotky a nastavení hodnot senzoru CO2 prostřednicím mobilní aplikace Gateway, která umožňuje:

  • online řízení, časový program
  • přehlednější nastavení a jemnější krokování parametrů jak větrací jednotky, tak senzoru
  • možnost ukládat podle přístrojové konfigurace časové programy pro různé způsoby řízení

Ke každému větracímu přístroji může být připojen jeden bezdrátový senzor CO2. Pokud je větrací přístroj vybaven interním senzorem CO2, bude tento automaticky deaktivován. Větrací přístroje bez interního senzoru CO2 mohou být pomocí bezdrátového senzoru CO2 rozšířeny o funkcionalitu
regulace podle CO2.

Po prvním uvedení do provozu vyžaduje bezdrátový senzor CO2 dobu dvou minut pro kalibraci a poskytování stabilních měrných hodnot. Bezdrátový senzor je montován na stěně pomocí dodaných hmoždinek a šroubů. K provozu je potřebná přípojka 230 V.

  

Návod k instalacia obsluze:

Návod k instalaci a obsluze externí bezdrátový senzor CO2 pro větrací jednotky Meltem WRG II a WRG (PDF)

 

Další podrobnosti a technické parametry ke stažení:

Kompletní přehled MELTEM WRG a WRG II


Doplňkové parametry

Kategorie: Meltem řídící jednotky, ovládání, senzory
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.2 kg

banner_Meltem_640x300px_20200221Bavorský výrobce rekuperačních jednotek Meltem má velkou důvěrou u zákazníků již od roku 1980 díky své spolehlivosti. Větrací jednotky Meltem WRG II o výkonu až 100 m3/h s minimální hlučností (od 8,4 dB při instalaci do stěny) patří k evropské špičce. Jsou certifikovány institutem Passiv Haus

Decentrální rekuperační jednotka Meltem WRG II svým vzhledem připomíná menší provedení centrální rekuperační jednotky s kompaktními rozměry 60 x 40 x 30 cm s příjemným designem. Její využití je pro jednotlivé místnosti jako lokální rekuperace nebo pro více místností s krátkými snadno čistitelnými rozvody vzduchu.

Varianty rekuperační jednotky Meltem:

  • s křížovým protiproudým výměníkem

  • s entalpickým výměníkem, který vrací do interiéru vlhkost, nedochází k přesoušení vnitřního vzduchu, udržuje plně komfort vnitřního mikroklimatu v bytě

Obě varianty s možností doplnění o čidlo vlhkosti a čidlo CO2 pro zajištění kvality vnitřního vzduchu.

Instalace se provádí dle potřeby a způsobu využití: na zeď, polozapuštěná nebo zcela zapuštěná do obvodového zdiva. Větrací systém Meltem disponuje propracovanou řadou doplňků, tepelně izolačních prvků, rozvodů vzduchu a ovládáním.

 

Představení větrací jednotky Meltem WRG II s rekuperací tepla

 

 

Přesun popisu kategorie nahoru